Felállás (4-3-3): Cudicini; Ferreira, Carvalho, Terry (c), A. Cole; Ballack, Makelele, Lampard (Essien 76.); J. Cole (Wright-Phillips 79.), Drogba, Kalou (Malouda 71.)

Felállás (4-5-1): Nikopolidis; Pantos, Julio César, Antzas, Zewlakow; Djordjevic (Leonardo 57.), Stoltidis, Ledesma (Belluschi 54.), Patsatzoglou, Torosidis (Sisic 76.); Kovacevic
Cserék: Sifakis, Nunez, Torosidis, Konstantinou

8 Kaput eltaláló lövések 4
19 Szabálytalanságok 18
4 Szögletek 4
4 Lesek 6
90' Vége a mérkőzésnek.
  86' Drogba lőtt a bal oldalon 18 méterről jobbal kapura, a jobb kapufa mellé.
  83' A szabadrúgást Sztoltidisz végezte el a jobb oldalról 25 méterről ballal, Cudicini bravúrral hárított, a kipattanóra Ancasz érkezett, de 6 méteres fejesét hihetetlen vetődéssel védte az olasz kapus.
83' Terry kapott sárga lapot a Belluschival szembeni szabálytalansága miatt.
  82' Belluschi lőtt 25 méterről a jobb oldalról jobbal kapura, lövése azonban a felsőlécen csattant.
80' Paulo Ferreira kapott sárga lapot a Pantosszal elkövetett szabálytalanság miatt.
79' J. Cole helyett Wright-Phillips állt be a Chelsea-be.
76' Toriszidisz helyett Sisics állt be a vendégeknél, míg Lampard helyett Essien folytatja a hazaiaknál.
  74' Drogba végzett el a bal oldalról 22 méterről jobbal szabadrúgást, a kapu közepébe tartó labdáját Nikopolidisz biztosan fogta.
71' Kalou helyett Malouda állt be a Chelsea-be.
70' Lampard kapott sárga lapot műesésért.
  69' Cudicini kirúgásával J. Cole fordult kapura, balról 18 méterről ballal kapura lőtt Nikopolidisz bravúrral védett, a kipattanóra azonban Makelele érkezett, aki egy cselt követően 15 méterről ismételt, de a görög kapus ismét a helyén volt.
  66' Belluschi végzett el a jobb oldalról 22 méterről jobbal szabadrúgást, a veszélyesen középre szálló labdát Ballack csúsztatta szögletre.
  61' Belluschi lőtt a bal oldalról jobbal 20 méterről szabadrúgásból kapura, Cudicini biztosan védett.
57' Djordjevics helyett Leonardo folytatja az Olympiakoszban.
54' C. R. Ledesma helyett Belluschi állt be a vendégeknél.
  53' Kalou ugratta ki a jobb oldalon üresen álló Lampardot, aki betört a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről kissé elhamarkodottan, keresztbe a jobb kapufa mellé lőtt.
  47' Lampard bal oldali szögletét követően Drogba csúsztatta a kapu felé a labdát, a vendégvédők nem tudtak felszabadítani, így Kalou két méterről a kapuba pöccintette a labdát. 3–0
  46' Az Olympiakosz elkezdte a második félidőt.
45' Vége az első félidőnek.
  41' J. Cole ívelt a jobb oldalról, 18 méterrő a tizenhatoson belülre, Kalou pedig 12 méterről fölé fejelt.
    A második gól megnyugtatta a hazaiakat, az Olympiakosz erejéből pedig nemigen futja helyzetekre.
  25' Terry fejelt a görög tizenhatos jobb oldalán betörő Ballack elé, aki 10 méterről kissé éles szögből erősen kapura lőtt, Nikopolidisz bravúrral védett, de a lecsorgó labdát Lampard 3 méterről az üres kapu közepébe belsőzte. 2–0
  20' Paulo Ferreira passzolt a kaputól 20 méterre álló Makeleléhez, aki jobbal azonnal kapura lőtt, középre tartó lövését Nikopolidisz védte.
  18' J. Cole kapott remek labdát a görög tizenhatos bal oldalán, meghúzta az alapvonal felé, majd középre emelt, Drogba ballal egy védő szorításában 7 méterről kapu fölé lőtt.
  14' Sztoltidisz ívelt keresztbe a jobb oldalról 20 méterről a hazaiak tizenhatosán belülre, labdájáról azonban lemaradtak csapattársai.
7' Pantosz kapott sárga lapot.
5' Lampard ívelt be a bal oldalról egy bedobást követően, a kaputól hat méterre, üresen álló Ballack pedig a görög kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–0
  3' Drogba passzolt az ötösön lesen álló J. Colehoz, aki kapufára lőtte a labdát, majd a kipattanót Drogba lőtte fölé. Közben azonban villant az assziszten zászlaja is.
1' A Chelsea kezdte a mérkőzést.
    A Chelsea továbbjutása esetén öt éven belül negyedszer kerülhetne be a Bajnokok Ligája-negyeddöntőjébe. A kékeknek erre a 0–0-s első mérkőzés után minden esélye meg is van hazai pályán, habár az Olympiakosz nem feltartott kézzel érkezett a Stamford Bridge-re. Rossz hír a londoniak számára, hogy a cseh kapus, Petr Cech az utolsó edzésen megsérült, így az olasz Carlo Cudicini áll majd a kapuban.